Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Nothing Like a Dame (Salong 1)
15:15 Colette (Salong 2)
15:45 Unga Astrid Sista visningen! (Salong 1)
18:15 Cold War (Salong 1)
18:15 Leave No Trace (Salong 2)
20:00 Boy Erased (Salong 1)
20:30 Flykten Aleppo - Istanbul Sista visningen! (Salong 2)
i morgon
Fyrisbiografen
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Min granne Totoro (sv. tal) Barnbio (Salong 1)
15:00 Lycklig som Lazzaro Sista visningarna! (Salong 2)
16:00 Cold War (Salong 1)
17:30 Boy Erased (Salong 2)
17:45 Nothing Like a Dame (Salong 1)
19:30 Colette (Salong 1)
19:45 Leave No Trace (Salong 2)
Fler dagar...
Visas nu

Kalendariet visar resterande dagar av nuvarande spelvecka (fredag–torsdag). Fr.o.m. onsdag visas även nästa spelvecka, om visningar har lagts in. Klicka på en titel för att läsa mer. Klicka på en tid för att boka/köpa biljetter.

i dag
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Nothing Like a Dame (Salong 1)
15:15 Colette (Salong 2)
15:45 Unga Astrid Sista visningen! (Salong 1)
18:15 Cold War (Salong 1)
18:15 Leave No Trace (Salong 2)
20:00 Boy Erased (Salong 1)
20:30 Flykten Aleppo - Istanbul Sista visningen! (Salong 2)
i morgon
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Min granne Totoro (sv. tal) Barnbio (Salong 1)
15:00 Lycklig som Lazzaro Sista visningarna! (Salong 2)
16:00 Cold War (Salong 1)
17:30 Boy Erased (Salong 2)
17:45 Nothing Like a Dame (Salong 1)
19:30 Colette (Salong 1)
19:45 Leave No Trace (Salong 2)
mån 19 nov
17:30 Cold War (Salong 2)
17:30 Leslie Brinner Dokumåndag (Salong 1)
19:15 Colette (Salong 2)
19:30 Porco Rosso (jap. tal) Miyazaki klassiker (Salong 1)
tis 20 nov
15:00 Boy Erased (Salong 2)
15:00 Cold War (Salong 1)
17:30 Colette (Salong 2)
17:30 Min granne Totoro (Salong 1)
19:30 Cold War (Salong 1)
19:45 Tornet With English speech (Salong 2)
ons 21 nov
15:00 Colette (Salong 1)
15:00 Tornet (Salong 2)
17:30 Cold War (Salong 1)
17:30 Nothing Like a Dame (Salong 2)
19:15 Leave No Trace (Salong 2)
19:30 Boy Erased (Salong 1)
tors 22 nov
18:00 Boy Erased (Salong 2)
18:00 Cold War (Salong 1)
19:45 Colette (Salong 1)
20:15 Lycklig som Lazzaro Sista visningarna! (Salong 2)
fre 23 nov
18:15 X&Y Premiär! (Salong 1)
lör 24 nov
16:00 Livsfarlig film Klassiker! (Salong 2)
16:00 Olegs barndom (The Distant Barking of Dogs) Regissörsbesök (Salong 1)
18:15 X&Y (Salong 1)
sön 25 nov
16:00 X&Y (Salong 1)

Kalendariet visar resterande dagar av nuvarande spelvecka (fredag–torsdag). Fr.o.m. onsdag visas även nästa spelvecka, om visningar har lagts in. Klicka på en titel för att läsa mer. Klicka på en tid för att boka/köpa biljetter.

Visa även punkter längre fram i tiden...
(9 ytterligare kalendariepunkter finns. Det är inte säkert att kalendariet är komplett för dessa senare datum.)

Fyrisbiografen  |  S:t Olofsgatan 10  |  018 - 15 03 46

Fyrisbiografen stöds av
⬆︎