Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
18:15 50 vårar (Salong 2)
18:15 Loving Vincent Premiär (Salong 1)
20:15 Korparna (Salong 2)
20:15 The Square (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
14:00 Cloudboy Sista visningen (Salong 2)
14:00 Loving Vincent (Salong 1)
16:00 Bobbi Jene Kort tid kvar (Salong 2)
16:00 Korparna (Salong 1)
18:00 En kvinnas liv (Salong 2)
18:15 50 vårar (Salong 1)
20:15 Loving Vincent (Salong 1)
20:15 Neruda Kort tid kvar (Salong 2)
Fler dagar...
Höstlovsbio 2017
finsk film
Klassikerhöst
kulturkompis
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
18:15 50 vårar (Salong 2)
18:15 Loving Vincent Premiär (Salong 1)
20:15 Korparna (Salong 2)
20:15 The Square (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
14:00 Cloudboy Sista visningen (Salong 2)
14:00 Loving Vincent (Salong 1)
16:00 Bobbi Jene Kort tid kvar (Salong 2)
16:00 Korparna (Salong 1)
18:00 En kvinnas liv (Salong 2)
18:15 50 vårar (Salong 1)
20:15 Loving Vincent (Salong 1)
20:15 Neruda Kort tid kvar (Salong 2)
Fler dagar...

Aktuella filmer

50 vårar
Dramakomedi av Blandine Lenoir.
Bobbi Jene
Dokumentär av Elvira Lind.
Cloudboy
Familjefilm av Meikeminne Clinckspoor.
En kvinnas liv
Drama av Stéphane Brizé.
Korparna
Drama av Jens Assur.
Loving Vincent
Animerat drama av Dorota Kobiela, Hugh Welchman.
Märta Proppmätt
Barnfilm av Petra Revenue, Samir Arabzadeh.
Neruda
Drama av Pablo Larraín.
Om själ och kropp
Drama av Ildikó Enyedi.
Silvana - Väck mig när ni vaknat
Dokumentär av Mika Gustafsson, Olivia Kastebring och Christina Tsiobanelis.
Star Boys
Drama av Visa Koiso-Kanttila.
NY FINSK FILM.
The Square
Drama av Ruben Östlund.
VINNARE AV GULDPALMEN I CANNES 2017.
Visa även kommande filmer...

i dag
18:15 50 vårar (Salong 2)
18:15 Loving Vincent Premiär (Salong 1)
20:15 Korparna (Salong 2)
20:15 The Square (Salong 1)
i morgon
14:00 Cloudboy Sista visningen (Salong 2)
14:00 Loving Vincent (Salong 1)
16:00 Bobbi Jene Kort tid kvar (Salong 2)
16:00 Korparna (Salong 1)
18:00 En kvinnas liv (Salong 2)
18:15 50 vårar (Salong 1)
20:15 Loving Vincent (Salong 1)
20:15 Neruda Kort tid kvar (Salong 2)
sön 22 okt
14:00 En kvinnas liv (Salong 2)
14:00 Märta Proppmätt Sista visningen (Salong 1)
15:00 The Square (Salong 1)
16:15 50 vårar (Salong 2)
18:15 Loving Vincent (Salong 1)
18:15 Neruda Kort tid kvar (Salong 2)
20:15 Korparna (Salong 1)
20:30 Bobbi Jene Kort tid kvar (Salong 2)
mån 23 okt
17:30 50 vårar (Salong 2)
19:30 Loving Vincent (Salong 2)
tis 24 okt
15:00 Loving Vincent Dagbio 80 kr (Salong 2)
17:30 Korparna (Salong 2)
19:45 50 vårar (Salong 2)
tors 26 okt
18:15 Korparna (Salong 2)
20:30 Loving Vincent (Salong 2)
tis 31 okt
13:00 Kalle Stropp och Grodan Boll HÖSTLOVSBIO (Salong 2)
13:00 Krig HÖSTLOVSBIO (Salong 1)
13:50 En katt i Paris HÖSTLOVSBIO (Salong 2)
19:45 Suspiria KLASSIKER (Salong 1)
ons 1 nov
13:00 Kalle Stropp och Grodan Boll HÖSTLOVSBIO (Salong 1)
13:00 Krig HÖSTLOVSBIO (Salong 2)
13:50 En katt i Paris HÖSTLOVSBIO (Salong 1)
tors 2 nov
13:00 Kalle Stropp och Grodan Boll HÖSTLOVSBIO (Salong 1)
13:00 Krig HÖSTLOVSBIO (Salong 2)
13:50 En katt i Paris HÖSTLOVSBIO (Salong 1)
Fyrisbiografen  |  S:t Olofsgatan 10  |  018 - 15 03 46