Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
15:30 Les Misérables (Salong 1)
15:30 The Farewell (Salong 2)
17:30 Alice och borgmästaren (Salong 2)
17:45 Unga kvinnor (Salong 1)
19:45 Jag och min bror (Salong 2)
20:30 Parasit (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
15:30 Alice och borgmästaren (Salong 1)
15:30 Andernas drömmar Kort tid kvar (Salong 2)
17:30 The Farewell (Salong 2)
17:45 And Then We Danced Guldbaggevisning! (Salong 1)
19:30 So long my son Sista visningen (Salong 2)
20:00 Unga kvinnor (Salong 1)
Fler dagar...
Veckans program
Visas nu
dokum 2020
Barnbio
Hemliga klubben
Frukostbio
Podd
Ny finsk film
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
15:30 Les Misérables (Salong 1)
15:30 The Farewell (Salong 2)
17:30 Alice och borgmästaren (Salong 2)
17:45 Unga kvinnor (Salong 1)
19:45 Jag och min bror (Salong 2)
20:30 Parasit (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
15:30 Alice och borgmästaren (Salong 1)
15:30 Andernas drömmar Kort tid kvar (Salong 2)
17:30 The Farewell (Salong 2)
17:45 And Then We Danced Guldbaggevisning! (Salong 1)
19:30 So long my son Sista visningen (Salong 2)
20:00 Unga kvinnor (Salong 1)
Fler dagar...
Prenumerera på Fyrisbiografens nyhetsbrev

Kommande filmer

And Then We Danced
Drama av Levan Akin.
Guldbaggevisning.
Visas på Fyrisbiografen29/1
De ovanliga
Drama av Olivier Nakache och Éric Toledano.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen31/1
A Hidden Life
Drama av Terrence Malick.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen31/1
A Dog Called Money
Dokumentär av Seamus Murphy.
Dokumåndag.
Visas på Fyrisbiografen3/2
Hemliga klubben 2
Av en hemlig regissör.
HEMLIG FÖRHANDSVISNING! Schhhh.
Förhandsvisning på Fyrisbiografen6/2
En vit, vit dag
Drama av Hlynur Palmason.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen7/2
Waves
Drama av Trey Edward Shults.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen7/2
LasseMajas detektivbyrå - Tågrånarens hemlighet
Familjefilm av Moa Gammel.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen8/2
Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché
Dokumentär, Drama, Verklighetsbaserad av Pamela Green .
Dokumåndag.
Visas på Fyrisbiografen10/2
Emma
Dramakomedi av Autumn de Wilde.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen14/2
La Belle Époque
Drama av Nicolas Bedos.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen14/2
Frida Kahlo. Viva La Vida

Dokumåndag.
Premiär på Fyrisbiografen17/2
Give Me Liberty
Dramakomedi av Kirill Mikhanovsky.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen21/2
Weathering with You
Anime av Makoto Shinkai.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen21/2
Midnight Traveller
Av Hassan Fazili.
Dokumåndag.
Visas på Fyrisbiografen24/2
Mitt hjärta är finskt
Drama av Aleksi Mäkelä.
NY FINSK FILM.
Visas på Fyrisbiografen25/2
What She Said: The Art of Pauline Kael
Dokumentär av Rob Garver.
Dokumåndag.
Visas på Fyrisbiografen2/3
Hemliga klubben 3
Av en hemlig regissör.
HEMLIG FÖRHANDSVISNING! Schhhh.
Förhandsvisning på Fyrisbiografen5/3
En kvinnas val
Drama av Haifaa Al Mansour.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen6/3
Queen & Slim
Drama av Melina Matsoukas.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen6/3
Terapi i Tunisien
Dramakomedi av Manele Labidi Labbé.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen6/3
Woman
Dokumentär av Anastasia Mikova, Yann Arthus-Bertrand.
Dokumåndag.
Visas på Fyrisbiografen9/3
Till min dotter
Dokumentär av Waad Al-Khateab, Edward Watts.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen13/3
Charter
Drama av Amanda Kernell.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen13/3
Sanningen
Drama av Hirokazu Kore-eda.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen13/3
Bait
Drama av Mark Jenkin.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen20/3
The Audition
Drama av Ina Weisse.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen20/3
Människans lott
Dramakomedi av Juha Lehtola.
NY FINSK FILM.
Visas på Fyrisbiografen24/3
Little Joe
Science Fiction av Jessica Hausner.
Sverigepremiär på Fyrisbiografen3/4
Marias paradis
Drama av Zaida Bergroth.
NY FINSK FILM.
Visas på Fyrisbiografen21/4

i dag
15:30 Les Misérables (Salong 1)
15:30 The Farewell (Salong 2)
17:30 Alice och borgmästaren (Salong 2)
17:45 Unga kvinnor (Salong 1)
19:45 Jag och min bror (Salong 2)
20:30 Parasit (Salong 1)
i morgon
15:30 Alice och borgmästaren (Salong 1)
15:30 Andernas drömmar Kort tid kvar (Salong 2)
17:30 The Farewell (Salong 2)
17:45 And Then We Danced Guldbaggevisning! (Salong 1)
19:30 So long my son Sista visningen (Salong 2)
20:00 Unga kvinnor (Salong 1)
tors 30 jan
15:30 Jag och min bror (Salong 2)
15:30 Unga kvinnor (Salong 1)
18:00 Porträtt av en kvinna i brand (Salong 2)
18:15 Parasit (Salong 1)
20:30 Les Misérables (Salong 2)
20:45 Color Out of Space (Salong 1)
Fyrisbiografen  |  S:t Olofsgatan 10  |  018 - 10 00 37

Fyrisbiografen stöds av
⬆︎