Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Nothing Like a Dame (Salong 1)
15:15 Colette (Salong 2)
15:45 Unga Astrid Sista visningen! (Salong 1)
18:15 Cold War (Salong 1)
18:15 Leave No Trace (Salong 2)
20:00 Boy Erased (Salong 1)
20:30 Flykten Aleppo - Istanbul Sista visningen! (Salong 2)
i morgon
Fyrisbiografen
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Min granne Totoro (sv. tal) Barnbio (Salong 1)
15:00 Lycklig som Lazzaro Sista visningarna! (Salong 2)
16:00 Cold War (Salong 1)
17:30 Boy Erased (Salong 2)
17:45 Nothing Like a Dame (Salong 1)
19:30 Colette (Salong 1)
19:45 Leave No Trace (Salong 2)
Fler dagar...
Visas nu
dokumåndag
Klassikerhöst 2018
Barnbio på Fyris
miyazaki
Podd
Ny finsk film
kulturkompis
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Nothing Like a Dame (Salong 1)
15:15 Colette (Salong 2)
15:45 Unga Astrid Sista visningen! (Salong 1)
18:15 Cold War (Salong 1)
18:15 Leave No Trace (Salong 2)
20:00 Boy Erased (Salong 1)
20:30 Flykten Aleppo - Istanbul Sista visningen! (Salong 2)
i morgon
Fyrisbiografen
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Min granne Totoro (sv. tal) Barnbio (Salong 1)
15:00 Lycklig som Lazzaro Sista visningarna! (Salong 2)
16:00 Cold War (Salong 1)
17:30 Boy Erased (Salong 2)
17:45 Nothing Like a Dame (Salong 1)
19:30 Colette (Salong 1)
19:45 Leave No Trace (Salong 2)
Fler dagar...
Prenumerera på vårt nyhetsbrev!
Visas p√• Fyrisbiografen tis 2 okt ‚Äď tis 4 dec

Ny Finsk film

 

Finsk film på Fyris
Samtliga filmer visas med stöd av Uppsala kommun/Finskt förvaltningsområde. 
Klicka på filmtitlarna för mer info!

Suomalaisia elokuvia Fyriksellä 
Elokuvat esitetään Uppsalan kunnan tuella. 
Klikkaamalla elokuvien otsikoita saat lisätietoa elokuvista!


Program hösten 2018 / Ohjelma syksy 2018 
2 & 6 oktober / 2. ja 6. lokakuuta 
Euthanizer / Armomurhaaja


6 & 11 november / 6. ja 11. marraskuuta 
Alla rätt / Kaikki oikein 


4 & 8 december / 4. ja 8. joulukuuta
Skratta eller dö / Suomen hauskin mies


Publicerad 28/8 2018 kl 11:13. Senast uppdaterad 17/9 2018 kl 17:55.

i dag
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Nothing Like a Dame (Salong 1)
15:15 Colette (Salong 2)
15:45 Unga Astrid Sista visningen! (Salong 1)
18:15 Cold War (Salong 1)
18:15 Leave No Trace (Salong 2)
20:00 Boy Erased (Salong 1)
20:30 Flykten Aleppo - Istanbul Sista visningen! (Salong 2)
i morgon
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Min granne Totoro (sv. tal) Barnbio (Salong 1)
15:00 Lycklig som Lazzaro Sista visningarna! (Salong 2)
16:00 Cold War (Salong 1)
17:30 Boy Erased (Salong 2)
17:45 Nothing Like a Dame (Salong 1)
19:30 Colette (Salong 1)
19:45 Leave No Trace (Salong 2)
mån 19 nov
17:30 Cold War (Salong 2)
17:30 Leslie Brinner Dokumåndag (Salong 1)
19:15 Colette (Salong 2)
19:30 Porco Rosso (jap. tal) Miyazaki klassiker (Salong 1)
tis 20 nov
15:00 Boy Erased (Salong 2)
15:00 Cold War (Salong 1)
17:30 Colette (Salong 2)
17:30 Min granne Totoro (Salong 1)
19:30 Cold War (Salong 1)
19:45 Tornet With English speech (Salong 2)
ons 21 nov
15:00 Colette (Salong 1)
15:00 Tornet (Salong 2)
17:30 Cold War (Salong 1)
17:30 Nothing Like a Dame (Salong 2)
19:15 Leave No Trace (Salong 2)
19:30 Boy Erased (Salong 1)
tors 22 nov
18:00 Boy Erased (Salong 2)
18:00 Cold War (Salong 1)
19:45 Colette (Salong 1)
20:15 Lycklig som Lazzaro Sista visningarna! (Salong 2)
fre 23 nov
18:15 X&Y Premiär! (Salong 1)
lör 24 nov
16:00 Livsfarlig film Klassiker! (Salong 2)
16:00 Olegs barndom (The Distant Barking of Dogs) Regissörsbesök (Salong 1)
18:15 X&Y (Salong 1)
sön 25 nov
16:00 X&Y (Salong 1)
Fyrisbiografen  |  S:t Olofsgatan 10  |  018 - 15 03 46

Fyrisbiografen stöds av
‚¨ÜÔłé