Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
18:15 Let the Sunshine In (Salong 1)
18:15 The Party (Salong 2)
20:00 Gisslan Kort tid kvar (Salong 2)
20:15 Call Me by Your Name (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
18:15 Katie Says Goodbye (Salong 2)
18:15 Let the Sunshine In (Salong 1)
20:00 Gook (Salong 2)
20:15 Call Me by Your Name (Salong 1)
Fler dagar...
Klassikervår
kulturkompis
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
18:15 Let the Sunshine In (Salong 1)
18:15 The Party (Salong 2)
20:00 Gisslan Kort tid kvar (Salong 2)
20:15 Call Me by Your Name (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
18:15 Katie Says Goodbye (Salong 2)
18:15 Let the Sunshine In (Salong 1)
20:00 Gook (Salong 2)
20:15 Call Me by Your Name (Salong 1)
Fler dagar...

Internationella kvinnodagen

Onsdagen den 8 mars

 

Program:

 

(klicka på titlarna for mer information och biljettköp)

 

15.00 Kim -  Den skalliga primadonnan (Smygpremiär!)

Dokumentär om Kim Anderzon av Fredrik Egerstrand och Tintin Anderzon

 

15.00 Systrar bakom galler

Dokumentär av Nima Sarvestani

 

17.45 Ester Blenda

Dokumentär om Ester Blenda Nordström av Anna Hylander

 

17.45 Exfrun

Drama av Katja Wik

 

19.45 Flickorna

Klassiker av Mai Zetterling. Visas i samarbete med Cinemateket och Svenska filminstitutet.

 

19.45 Sameblod

Drama av Amanda Kernell


Publicerad 17/2 2017 kl 10:37. Senast uppdaterad 8/3 2017 kl 09:32.

i dag
18:15 Let the Sunshine In (Salong 1)
18:15 The Party (Salong 2)
20:00 Gisslan Kort tid kvar (Salong 2)
20:15 Call Me by Your Name (Salong 1)
i morgon
18:15 Katie Says Goodbye (Salong 2)
18:15 Let the Sunshine In (Salong 1)
20:00 Gook (Salong 2)
20:15 Call Me by Your Name (Salong 1)
lör 20 jan
14:00 Jazzoo - Festen (Salong 1)
14:00 The Party (Salong 2)
15:00 The Square (Salong 1)
15:45 Gisslan (Salong 2)
18:15 Katie Says Goodbye (Salong 2)
18:15 Let the Sunshine In (Salong 1)
20:00 Gook (Salong 2)
20:15 Call Me by Your Name (Salong 1)
sön 21 jan
14:00 Gordon & Paddy (Salong 1)
14:00 Katie Says Goodbye (Salong 2)
15:45 Ingenjör Andrées luftfärd KLASSIKER (Salong 1)
16:00 Let the Sunshine In (Salong 2)
18:15 Gook (Salong 2)
18:30 The Party (Salong 1)
20:00 Call Me by Your Name (Salong 1)
20:15 Gisslan (Salong 2)
mån 22 jan
17:30 Call Me by Your Name (Salong 1)
17:30 Let the Sunshine In (Salong 2)
19:30 Gook (Salong 2)
20:00 The Party (Salong 1)
tis 23 jan
15:00 Katie Says Goodbye Dagbio 80 kr (Salong 2)
15:00 Let the Sunshine In Dagbio 80 kr (Salong 1)
17:30 Gisslan (Salong 2)
17:30 The Party (Salong 1)
19:15 Call Me by Your Name (Salong 1)
19:30 Gook (Salong 2)
ons 24 jan
15:00 Call Me by Your Name Dagbio 80 kr (Salong 1)
15:00 Gook Dagbio 80 kr (Salong 2)
17:30 Let the Sunshine In (Salong 1)
17:30 The Party (Salong 2)
19:15 Katie Says Goodbye (Salong 2)
19:30 The Square (Salong 1)
tors 25 jan
18:15 Gook (Salong 2)
18:15 Let the Sunshine In (Salong 1)
20:15 Call Me by Your Name (Salong 1)
20:15 Katie Says Goodbye (Salong 2)
Fyrisbiografen  |  S:t Olofsgatan 10  |  018 - 15 03 46

⬆︎