Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
15:00 Cold War (Salong 1)
15:00 När fjärilarna kommer (Salong 2)
17:30 Den tiden på året (Salong 1)
17:30 X&Y (Salong 2)
19:30 Cold War (Salong 1)
19:45 Girls of the sun (Salong 2)
i morgon
Fyrisbiografen
15:00 Den tiden på året (Salong 2)
15:00 X&Y (Salong 1)
17:30 The Man Who Mends Women (Salong 1)
17:30 Tornet Kort tid kvar! (Salong 2)
19:00 Cold War (Salong 2)
19:45 Suspiria (Salong 1)
Fler dagar...
Visas nu
dokumåndag
Klassikerhöst 2018
Barnbio på Fyris
miyazaki
Podd
Ny finsk film
kulturkompis
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
15:00 Cold War (Salong 1)
15:00 När fjärilarna kommer (Salong 2)
17:30 Den tiden på året (Salong 1)
17:30 X&Y (Salong 2)
19:30 Cold War (Salong 1)
19:45 Girls of the sun (Salong 2)
i morgon
Fyrisbiografen
15:00 Den tiden på året (Salong 2)
15:00 X&Y (Salong 1)
17:30 The Man Who Mends Women (Salong 1)
17:30 Tornet Kort tid kvar! (Salong 2)
19:00 Cold War (Salong 2)
19:45 Suspiria (Salong 1)
Fler dagar...
Prenumerera på vårt nyhetsbrev!
◀︎ BLÄDDRA ▶︎
Barnkortfilm
För närvarande är inga visningar av denna film planerade.
Cinema Queer

Ett filmprogram med animerade kortfilmer för regnbågsfamiljen. Passar bäst för barn i åldrarna 3-6.

Filmer:
Beyoutiful av Hsin Pei Liu
Bikini av Lasse Persson
Den lilla fågeln och bladet av Lena von Döhren
Hanging around av Tinka Stock, Sebastian Wolf
Hopfrog av Leonid Shmelkov
Jag är rund av Mario Adamson
Lambs av Gottfried Mentor
Looks av Susann Hoffmann
Monstersymfonien av Kiana Naghshineh
Sooner or later av Jadwig Krystyna Kowalska
The whale bird av Sophie Roze
Wolf av Julia Ocker
Zebra av Julia Ocker
In a Heartbeat av Beth David, Esteban Bravo

i dag
15:00 Cold War (Salong 1)
15:00 När fjärilarna kommer (Salong 2)
17:30 Den tiden på året (Salong 1)
17:30 X&Y (Salong 2)
19:30 Cold War (Salong 1)
19:45 Girls of the sun (Salong 2)
i morgon
15:00 Den tiden på året (Salong 2)
15:00 X&Y (Salong 1)
17:30 The Man Who Mends Women (Salong 1)
17:30 Tornet Kort tid kvar! (Salong 2)
19:00 Cold War (Salong 2)
19:45 Suspiria (Salong 1)
tors 13 dec
15:00 Cold War (Salong 1)
15:00 Olegs barndom (The Distant Barking of Dogs) Kort tid kvar! (Salong 2)
18:00 Girls of the sun (Salong 1)
18:00 När fjärilarna kommer (Salong 2)
20:15 Cold War (Salong 1)
20:15 X&Y (Salong 2)
Fyrisbiografen  |  S:t Olofsgatan 10  |  018 - 15 03 46

Fyrisbiografen stöds av
⬆︎