Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Nothing Like a Dame (Salong 1)
15:15 Colette (Salong 2)
15:45 Unga Astrid Sista visningen! (Salong 1)
18:15 Cold War (Salong 1)
18:15 Leave No Trace (Salong 2)
20:00 Boy Erased (Salong 1)
20:30 Flykten Aleppo - Istanbul Sista visningen! (Salong 2)
i morgon
Fyrisbiografen
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Min granne Totoro (sv. tal) Barnbio (Salong 1)
15:00 Lycklig som Lazzaro Sista visningarna! (Salong 2)
16:00 Cold War (Salong 1)
17:30 Boy Erased (Salong 2)
17:45 Nothing Like a Dame (Salong 1)
19:30 Colette (Salong 1)
19:45 Leave No Trace (Salong 2)
Fler dagar...
Visas nu
dokumåndag
Klassikerhöst 2018
Barnbio på Fyris
miyazaki
Podd
Ny finsk film
kulturkompis
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Nothing Like a Dame (Salong 1)
15:15 Colette (Salong 2)
15:45 Unga Astrid Sista visningen! (Salong 1)
18:15 Cold War (Salong 1)
18:15 Leave No Trace (Salong 2)
20:00 Boy Erased (Salong 1)
20:30 Flykten Aleppo - Istanbul Sista visningen! (Salong 2)
i morgon
Fyrisbiografen
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Min granne Totoro (sv. tal) Barnbio (Salong 1)
15:00 Lycklig som Lazzaro Sista visningarna! (Salong 2)
16:00 Cold War (Salong 1)
17:30 Boy Erased (Salong 2)
17:45 Nothing Like a Dame (Salong 1)
19:30 Colette (Salong 1)
19:45 Leave No Trace (Salong 2)
Fler dagar...
Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Alla aktuella visningar

Film: Boy Erased
Drama av Joel Edgerton.
Film: Cold War
Drama, Romantik av Pawel Pawlikowski.
Film: Colette
Drama av Wash Westmoreland.
Film: Flykten Aleppo - Istanbul
Drama av Andaç Haznederoglu .
Film: Gräns
Thriller av Ali Abbasi.
Film: Kusama: Infinity
Dokumentär av Heather Lenz.
Film: Leave No Trace
Drama av Debra Granik.
Film: Lilla spöket Laban 2 - Spökdags
Animerad film av Per Åhlin.
Barnfilm.
Film: Lycklig som Lazzaro
Drama av Alice Rohrwacher.
Film: Nothing Like a Dame
Dokumentär av Roger Michell.
Film: Ramen shop
Drama av Eric Khoo.
Film: Tornet
Animerad film av Mats Grorud.
Film: Unga Astrid
Drama av Pernille Fischer Christensen.
Visa även kommande visningar...

i dag
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Nothing Like a Dame (Salong 1)
15:15 Colette (Salong 2)
15:45 Unga Astrid Sista visningen! (Salong 1)
18:15 Cold War (Salong 1)
18:15 Leave No Trace (Salong 2)
20:00 Boy Erased (Salong 1)
20:30 Flykten Aleppo - Istanbul Sista visningen! (Salong 2)
i morgon
14:00 Lilla spöket Laban 2 - Spökdags Barnbio (Salong 2)
14:00 Min granne Totoro (sv. tal) Barnbio (Salong 1)
15:00 Lycklig som Lazzaro Sista visningarna! (Salong 2)
16:00 Cold War (Salong 1)
17:30 Boy Erased (Salong 2)
17:45 Nothing Like a Dame (Salong 1)
19:30 Colette (Salong 1)
19:45 Leave No Trace (Salong 2)
mån 19 nov
17:30 Cold War (Salong 2)
17:30 Leslie Brinner Dokumåndag (Salong 1)
19:15 Colette (Salong 2)
19:30 Porco Rosso (jap. tal) Miyazaki klassiker (Salong 1)
tis 20 nov
15:00 Boy Erased (Salong 2)
15:00 Cold War (Salong 1)
17:30 Colette (Salong 2)
17:30 Min granne Totoro (Salong 1)
19:30 Cold War (Salong 1)
19:45 Tornet With English speech (Salong 2)
ons 21 nov
15:00 Colette (Salong 1)
15:00 Tornet (Salong 2)
17:30 Cold War (Salong 1)
17:30 Nothing Like a Dame (Salong 2)
19:15 Leave No Trace (Salong 2)
19:30 Boy Erased (Salong 1)
tors 22 nov
18:00 Boy Erased (Salong 2)
18:00 Cold War (Salong 1)
19:45 Colette (Salong 1)
20:15 Lycklig som Lazzaro Sista visningarna! (Salong 2)
fre 23 nov
18:15 X&Y Premiär! (Salong 1)
lör 24 nov
16:00 Livsfarlig film Klassiker! (Salong 2)
16:00 Olegs barndom (The Distant Barking of Dogs) Regissörsbesök (Salong 1)
18:15 X&Y (Salong 1)
sön 25 nov
16:00 X&Y (Salong 1)
Fyrisbiografen  |  S:t Olofsgatan 10  |  018 - 15 03 46

Fyrisbiografen stöds av
⬆︎